Chci prodat / Chci koupit
Hlídací pes Poptávky

Daňové přiznání k dani z nemovitých věcí 2020.

Pořídili jste si nemovitost, pak nezapomeňte, že musíte do konce ledna 2020 podat přiznání k dani z nemovitých věcí. Splatnost daně je 31.5.2020.

Vytvořeno 14. 01. 2020.

Novinka: Daňové přiznání k dani z nemovitých věcí 2020.

Majitel nemovitosti má zákonnou povinnost platit daň ze svých nemovitých věcí. Jedná se o bytové jednotky, stavby a pozemky evidované v katastru nemovitostí. Termín úhrady je stanoven na konec května. Pokud tedy byla nabyta nemovitost v roce 2019 vzniká povinnost podat daňové přiznání do konce ledna a uhradit vyměřenou daň nejpozději 31. května 2020.

Může se to však týkat i majitelů, kteří vlastní nemovitost již delší dobu, ale měnili v loňském roce skutečnosti, které jsou zásadní pro vyměření daně. Tím se myslí přístavba, změna pole na stavební pozemek a jiné změny, které ovlivňují hodnotu nemovitosti.

Povinnost podat daňové přiznání nemá poplatník, který podával daňové přiznání v uplynulých letech, a nezměnily se u něj skutečnosti rozhodné pro stanovení daně. Změna místního koeficientu, který si určuje pro každý rok obec nebo změna ceny půdy, také není důvodem pro podání daňového přiznání. 

Majitelé aktivní datové schránky jsou povinni zaslat přiznání elektronicky. V případě odeslání poštou se vždy uznává datum podání na poště.

Informace k daňovému přiznání najdete na stránkách Finančního úřadu, s vyplněním Vám pomůže aplikace EPO. https://www.financnisprava.cz/cs/danove-tiskopisy/databaze-aktualnich-danovych-tiskopisu?rok=2020&tiskdruh=TDFU&dan=T_WEB06

Jestliže nechcete nic řešit můžete se obrátit na naši realitní kancelář Sedláček s.r.o., kde Vám poradíme, případně přiznání po dohodě připravíme.

Ing. Štěpánka Sedláčková Lepičová