Chci prodat / Chci koupit
Hlídací pes Poptávky

Investice do nájemní nemovitosti?

V současné době kdy trendem začíná být nájemní bydlení, investuje hodně klientů do nájemní nemovitosti. Jenže, jak vybrat a neudělat chybu a místo pasivního příjmu si nepřipravit spíše starosti?

Vytvořeno 14. 09. 2017.

Novinka: Investice do nájemní nemovitosti?

Začněme velikostí: ideální je velikost menších bytů 1+1 kdy je poptávka nejsilnější a pak byty větších rozměrů 3+1 a výše, kdy se jedná o nájmy pro rodiny s dětmi a ty se dají považovat za nejstabilnější. Ano každá nemovitost má svého nájemníka, jen některé velikosti mají větší potencionální základnu.

Často kupují drobní investoři nemovitosti ve městě, ve kterém bydlí nebo pracují. Znají jednotlivé městské části a ví, které lokality jsou žádané, mají přehled o MHD a v neposlední řadě, znají i někoho, kdo jim může s pronájem vybrané nemovitosti pomoci. Regionální realitní makléři mají přehled o cenách a dokáží poradit, jak a kde nejlépe danou nemovitost pronajmout. Pokud investor zvolené město zná, dokáže počítat i s budoucí výstavbou, případně s komplikacemi dané lokality. Výhodná cena bytu nemusí vždy garantovat rentabilní výnos z nájmu.

Další otázkou je pořízení starší nemovitosti, případně její rekonstrukce a nebo koupě novostavby. Tady  jde ruku v ruce cena – stáří a stav nemovitosti. Novostavby a zrekonstruované nemovitosti si často své nájemce najdou snadněji. Je zapotřebí zvážit návratnost investice a té podřídit cenu a své rozhodnutí.

Jestliže se rozhodnete pro pořízení nájemní nemovitosti mějte na paměti, že se nejedná o malé peníze  a vždy pečlivě zvažte svůj úmysl, vyhledejte odborníka, který vám dokáže poradit a zodpovědět vaše dotazy.