Chci prodat / Chci koupit
Hlídací pes Poptávky

Jak najít toho pravého nájemníka?

Často řeším s klienty otázku, jak najít platícího, dlouhodobého, slušného nájemníka . Zde je pár drobných rad, jak na to:

Vytvořeno 21. 08. 2017.

Novinka: Jak najít toho pravého nájemníka?

Pronajmout nemovitost není lehkou záležitostí, jestliže jste člověk, který bere ohledy na druhé a snažíte se dodržet určitá kritéria. Určitě se dobře zaměřte na výběr nájemníků, sepište si kritéria a pevně se jich držte, stejně tak jako známého: "kdo se ptá, ten se dozví " . Zájemce si prověřte v registru dlužníků, ptejte se na reference od původních pronajímatelů a ptejte se i na finanční a sociální situaci. Výběr bude možná náročnější, ale předejdete tak problémům v budoucnu. Jedním z vašich kritérií by měl být i dlouhodobý pronájem, proto se předem ptejte, jak dlouho chtějí zájemci ve vašem bytě bydlet.Platí, že mnohem déle u vás zůstane rodina s dětmi než jednotlivci. Obecně platí, že jestliže ani jeden z nájemníků nepracuje a dlouhodobě pobírá nějaké platby od státu, máte více práce s potvrzováním různých dokumentů pro úřady. Proto je dobré si předem promyslet, zda na tuto administrativu máte čas. Zkuste také porovnat svou nabídku pronájmu s nabízenými byty v okolí a posuďte, zda vámi nabízená cena za nájem není moc nízká nebo naopak vysoká. A v neposlední řadě, by měl mít byt alespoň základní výbavu, ale na další výbavě se předem domluvte se zájemcem a smlouvu uzavírejte vždy na dobu určitou.

Pronajmout byt není jednoduché, většinou se jedná o jediný majetek, který klienti mají a špatný výběr nájemníka, může tento majetek lehce znehodnotit. Někteří, nechtějí tyto situace řešit a proto využívají služeb některého specialisty z oblasti realit.

Hodně štěstí při výběru.